Чи потрібно обслуговувати сонячні батареї?
Найчастіше запитання наших клієнтів після інсталяції. Як і будь-який прилад, сонячна станція потребує профілактичного огляду. Чому це важливо?
-
Максимальна генерація вашої СЕС
-
Подовження терміну експлуатації
-
Запобігання аварійним випадкам
Це важливо, в першу чергу, для максимальної генерації СЕС. Піклування про справну роботу всього обладнання подовжує термін експлуатації СЕС. При належному догляді всі фотомодулі справно генерують свій максимум упродовж 20-25 років. Також регулярне обслуговування мінімізує вірогідність аварійних випадків та простою станції.
Як приклад, дуже сильне снігове навантаження чи великий град, можуть стати причиною деформації фотомодулів. У кремнієвих пластинах виникають мікротріщини і формуються хотспоти - точки нагріву при пошкодженні кристалів кремнію фотоелектричного модуля. Це призводить до виходу з ладу всього фотомодуля і загрожує виникненням пожежі на станції. І це далеко не всі сценарії.
При щорічному огляді всі ризики, пов'язані із виходом з ладу якогось елементу системи, зводяться до нуля. Тому ми радимо нашим клієнтам щорічний огляд інженерами станції.
Діагностика станції може бути дистанційна, але набагато ефективніше оглядати станцію безпосередньо на об'єкті.
З чого складається профілактичний огляд сонячної станції із виїздом на об'єкт?
Інженер фотовольтаїчних систем на місці перевіряє:
-
наскільки проєкт відповідає вашому технічному завданню,
-
елементи станції на предмет відповідності нормам і рекомендаціям виробника. До цих елементів входять кріплення, фотомодулі, інвертори, контролери заряду, АКБ, елементи захисту по змінному та постійному струму, кабелі, моніторинг тощо
-
програмні налаштування елементів станції та наявність помилок в пам'яті пристроїв
-
тепловізійне обстеження, яке дозволяє оцінити продуктивність та неушкодженність кожного модуля, а також інших елементів системи, які можуть піддаватися нагріву.
По часу профілактичний огляд займає до 1,5 годин. У результаті власник сонячної станції отримує детальний звіт з інженерними висновками. Звіт містить усі знімки, виявлені критичні і некритичні недоліки, шляхи їх усунення та наслідки, які вони спричинять у результаті подальшої експлуатації.
Як ще можна контролювати роботу сонячної станції?
Щоб витрачати мінімум часу, ви можете контролювати роботу станції з власного смартфона за допомогою Smart Monitoring. Це незамінний інструмент для власників сонячних станцій. Він прив'язаний до вашої станції та цілодобово контролює її роботу, сповіщає про помилки та аналізує генерацію. Цей прилад підключається до мережі через LAN та Wi-Fi, має власне хмарне сховище, де зберігаються дані. Ви можете бачити з телефона генерацію в режимі реального часу. Важливо, що ви можете приєднати до нього вашого сервіс-інженера. Він віддалено аналізуватиме дані та перевірятиме систему, а за необхідності виїде на об'єкт. За такого обслуговування власник економить свій час і впевнений у роботі та безпеці своєї СЕС.
Чи треба підписувати договір на сервісне обслуговування?
Так, із договором Ваша станція - наша відповідальність. Тому ми завжди працюємо тільки за договором. Ми радимо пакетний сервісний договір, оскільки він включає всесторонній нагляд за роботою всіх елементів станції. До пакетного сервісного обслуговування входить:
-
Технічне обслуговування станції з виїздом на об’єкт 1-2 рази на рік
-
Віддалений моніторинг
-
Технічний супровід об’єкта - технічні консультації, віддалене налаштування або зміна параметрів системи
Скільки коштує обслуговувати сонячну станцію?
Перший рік обслуговування СЕС компанією-інсталятором є безкоштовним. Вартість подальшого пакетного сервісного обслуговування:
-
1 раз на рік - 10 000 грн
-
2 рази на рік - 14 000 грн
Можливо також замовити окремі послуги, такі як тепловізійна зйомка обладнання, хоча це менш вигідно.
Загалом якщо взяти до уваги сумарні витрати на обладнання та інсталяцію, то обслуговування СЕС обійдеться в 1-2% від її вартості.
Сервісне обслуговування потрібне для власників усіх типів станцій - під власне споживання та під "Зелений тариф" чи Net-Billing, автономних, мережевих та гібридних станцій.
Поки серед українців, які придбали СЕС, існує хибна думка, що обслуговувати СЕС у перші роки експлуатації не потрібно. Таке відношення стає причиною аварійних ситуацій, що псує репутацію всієї галузі сонячної енергетики. У розвинутих країнах навіть не стоїть таке питання, адже ця технологія настільки поширена, що люди звикли до сервісного обслуговування, як до техогляду машини. Це - безпека вашої родини чи бізнесу та запорука максимальної генерації вашої СЕС.