Компанія АТМОСФЕРА проводить комплексні енергоаудити, метою яких є впровадження реальних кроків для досягнення економії. Запропоновані заходи не зводяться до елементарної заміни лампочок на світлодіодні або заміні котлів. Ми пропонуємо нашим клієнтам реальні кроки для досягнення максимального ефекту від проведення енергоаудиту.
Навіщо потрібен енергоаудит ?
Виявлення основних витратних статей в енергетичному балансі підприємства: Найчастіше підприємства витрачають даремно величезну кількість енергії , не контролюючи основні джерела втрат енергії. Енергоаудит систематизує і показує , де і як витрачається енергія. І як підсумок проведення енергоаудиту, клієнт отримує рекомендації щодо зниження витрат енергії, а також пропонує методи скорочення загального споживання енергії з детальними економічними розрахунками; – Зниження споживання енергії на будь-якому підприємстві – один з основних викликів для сучасного стилю управління будь-яким підприємством . Зниження витрат на енергію = зниження собівартості продукції або послуги. У сучасному світі, зниження собівартості продукту є умовою виживання для багатьох видів бізнесу.
Пов'язані файли:


Атмосфера спеціалізується на таких енергоефективних та енергозберегаючих заходах:
Внутрішні електромережі:
- Скорочення втрат в трансформаторах шляхом правильного вибору їх потужності, раціоналізації їх роботи, виключення холостого ходу при малих навантаженнях.
- Зменшення втрат в лініях живлення за рахунок зменшення протікаючих через них струмів. Це можливо при використанні резервних та паралельно працюючих ліній, а також при підвищенні напруги в мережі.
- Зниження електричного навантаження підприємства в години максимуму енергосистеми (коли вартість електроенергії максимальна).
- Диверсифікація джерел електроенергії шляхом встановлення споживачем власних генеруючих установок, що виробляють електроенергію з альтернативних (відновлювальних) джерел енергії.
Контроль споживання:
- Встановлення лічильників та систем обліку на окремі ділянки енергопостачання підприємства
- Перехід на більш широке тарифне меню.
Виробництво:
- Застосування автоматичних систем керування електроприводом двигунів (перетворювачі частоти, контролери-оптимізатори, софтстартери).
Опалення:
- Використання енергозберігаючих засобів опалення (геліотермальних колекторів, теплових насосів)
- Застосування теплових акумуляторів.
Запитання редакції газети БІЗНЕС фахівцям компанії ATMOSFERA(28.10.2013):
БІЗНЕС: З досвіду енергоаудитів, вже проведених Вашою компанією: яка перевитрата енергії, в середньому, спостерігається на українських підприємствах в різних сферах діяльності? Наскільки вдається знизити витрати енергії середньому підприємству після проведення аудиту?
ATMOSFERA: Як правило, українські підприємства неохоче замовляють проведення енергоаудиту. По-перше, це пов’язано з відсутністю культури оплати спеціалізованих консультантів. По-друге, це пов’язано з браком знань по темі енергоефективності. Українські енергоаудитори дуже часто після презентації результатів енергоаудиту та демонстрації можливостей економії до 50% витрат на енергію, чують від керівників підприємств вердикт «Не вірю». Хоча первинний аналіз енергоефективності більшості об’єктів покаже, що виконання першочергових, пасивних, заходів з енергозбереження дасть значне поліпшення ситуації. А саме:
- утеплення фасадів дозволяє зменшити до 20% сумарних теплових втрат будівлі на опалення і кондиціонування;
- заміна скління до 10%;
- використання рекуператорів в системі вентиляції – до 20%;
- утилізація виробничого тепла в деяких випадках дозволяє скоротити витрати на опалення об’єктів до нуля.
Виконання рекомендацій з енергоефективності успішно доповнюється використанням поновлюваних джерел енергії: фотопанелі, геліосистеми, ветрогенаратори, твердопаливні котли, теплові насоси. Що в сукупності дає більш масштабний ефект, аж до енергетичної автономності деяких об’єктів.